katarzyna-dutkiewicz_prezes-fundacji-pge-ec.jpg

Fundacja od lat organizuje wypoczynek letni dla dzieci. Czy podobnie będzie w tym roku?

Tak, podobnie jak w latach ubiegłych, i w tym roku dzieci będą mogły spokorzystać z półkolonii. Ta forma letniego wypoczynku ma dziś szczegółne znaczenie, stanowiąc często jedyną alternatywę na wakacje. Półkonie dla dzieci od 7 do 12 lat organizujemy od połowy lipca do końca sierpnia z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W tym roku wypoczynek odbędzie się pod hasłem „Uniwersytet Wakacyjny”. Po raz pierwszy nasze półkolonie przygotowaliśmy we współpracy z Fundacją JSW. Wychodząc naprzeciw temu, że z powodu pandemii wiele polskich rodzin znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, przedstawiliśmy rodzicom ofertę, gdzie całkowity koszt uczestnictwa dziecka w tygodniowum turnusie, to tylko 100 zł. Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach sportowych, różnych warsztatach oraz wycieczkach po ciekawych miejscach regionu.

Pandemia koronawirusa zmieniła zasady pobytu w tego typu obiektach. Jakie zasady obowiązują na terenie fundacji?

Ten rok jest dla nas wszystkich wyjątkowy. Obecnie działają już wszystkie strefy fundacji, w tym basen, saunarium, zakład rehabilitacji leczniczej czy siłownia. Nowością dla wszystkich z pewnością będzie fakt, że basen kryty – zwyczajowo zamknięty latem – w tym roku będzie dostępny dla wszystkich miłośników pływania. Przygotowaliśmy oferty specjalne na okres wakacji, zachęcamy do zapoznania się z ich szczegółami na naszej stronie internetowej i facebookowej. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że wszystkie strefy fundacji zostały dostosowane do aktualnie obowiązujących wymogów bezpieczeństwa epidemicznego. Zdrowie naszych gości jest absolutnym priorytetem.

Za nami trudny okres związany z zamknięciem obiektów sportowych w związku z pandemią. Jak Państwo poradziliście sobie z tą nietypową sytuacją?

Podobnie jak wszystkie tego typu obiekty w kraju, także nasz był zamknięty przez okres 3 miesięcy. Skupiliśmy się w tym czasie przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym gościom oraz pracownikom. Ten okres wykorzystaliśmy również na bieżące remonty pomieszczeń i infrastruktury.

Czy może Pani zdradzić, jakie plany ma Fundacja na resztę bieżącego roku?

W planie na ten rok mamy szereg wydarzeń, które praktycznie od początku są związanez fundacją i Rybnikiem, m.in. Rybnicki Festiwal Fotografii czy turniej artystyczny „Pojedynek na Słowa”. Chcielibyśmy zorganizować zawody pływackie „Otylia Swim Tour” oraz spotkania dla dzieci i seniorów. Najbliższe miesiące to dla nas nie tylko kontynuowanie dotychczasowej działalności na rzecz społeczności lokalnej, ale także realizacja nowych projektów.

Szczegóły dotyczące działalności fundacji na stronie https://fundacjapgeenergiaciepla.pl/

fundacja-pge-energia-ciepla.jpg