olimpiady-specjalne_1.jpg

 

– Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna  to firma, która realizując swoją podstawową misję, jaką jest zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego w milionach polskich  domów, nie zapomina o społecznej odpowiedzialności biznesu. W sposób przejrzysty, odpowiedzialnie budujemy swój wizerunek i dobre relacje z otoczeniem, dlatego cieszymy się, że możemy wziąć udział w kolejnym ważnym projekcie. Warto wspierać osoby z niepełnosprawnością intelektualną i warto kibicować Olimpiadom Specjalnym. Przyłączając się z wielką dumą do tej akcji, będziemy z zaangażowaniem obserwować jak te wyjątkowe osoby pracują na treningach i rywalizują podczas zawodów, pokonując wiele przeciwnościpodkreśla Wioletta Czemiel-Grzybowska prezes zarządu PGE GiEK.

„Daj mi szansę” to projekt realizowany od 2016 roku i współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Polega on na organizacji zajęć i zawodów bowlingowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to wspólna inicjatywa rybnickiego Koła Olimpiad Specjalnych „Promyk” oraz pracowników Elektrowni Rybnik, którzy trenują niepełnosprawnych zawodników w swoim czasie wolnym.

olimpiady-specjalne_2.jpg

 

Zawody organizowane w ramach projektu „Daj mi szansę” wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń nie tylko KOS „Promyk”, ale także miasta. Z roku na rok nasze działania zataczają coraz większy krąg i przyciągają więcej osób chętnych po pomocy i zabawy. Cieszymy się,że dzięki naszej wspólnej inicjatywie zawodnicy mogą poznać ducha sportowej rywalizacji oraz drużynowej współpracy – mówi Mariusz Watoła, kierownik sekcji bowlingowej przy Fundacji PGE EC, pracownik elektrowni oraz Wolontariusz Roku 2016 Miasta Rybnik.

Sport dla zawodników z niepełnosprawnościami pozwala nie tylko na rozwój fizyczny, ale również pełni ważną funkcję integracyjną ze środowiskiem zewnętrznym. Zawodnicy uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. To także doskonała okazja do dzielenia się radością ze zdobytych nagród oraz nawiązywania przyjaźni pomiędzy rodzinami, innymi zawodnikami i społecznością lokalną.

W projekcie w roku obecnym bierze udział 64 zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy trenują w Rybniku, ale także reprezentują Klub „Promyk” na arenie ogólnopolskiej.

Finał projektu „Daj mi szansę” wraz z zawodami finałowymi i galą wręczenia odznaczeń zwycięskim drużynom zaplanowany został na grudzień.

olimpiady-specjalne_3.jpg

 

elrybnik_site