• PGE GiEK posadziła 1000 nowych drzew na terenie Nadleśnictwa Rybnik w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

  07.04.2023

  Pracownicy Elektrowni Rybnik razem z Fundacją Elektrowni Rybnik posadzili 1000 drzew na terenie Nadleśnictwa Rybnik w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”. W rybnickiej akcji udział wzięło także ok. 30 uczniów III klasy Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku, z którym od wielu lat współpracuje PGE GiEK Oddział Elektrownia Rybnik.

  rybnik_lasy_pelne_energii_2023_4.jpg
 • Zapora przy Elektrowni Rybnik ponownie otwarta

  29.03.2023

  W sobotę 1 kwietnia 2023 r. zapora czołowa zbiornika wodnego przy Elektrowni Rybnik należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, zostanie ponownie otwarta dla spacerowiczów oraz rowerzystów. W związku z rozpoczynającym się sezonem wiosenno-letnim, konstrukcja o długości 975 metrów stanie się po raz kolejny miejscem rekreacji dla mieszkańców Rybnika i okolic. Aktualnie w pobliżu zapory prowadzone są prace remontowe na obwałowaniu Orzepowice.

  zalew-rybnicki-2.jpg
 • PGE podpisała umowę na budowę bloku gazowo-parowego w Rybniku

  09.02.2023

  PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę z konsorcjum w składzie Polimex Mostostal i Siemens Energy na budowę bloku gazowo - parowego o mocy 882 MW w Rybniku. Oprócz umowy na generalną realizację inwestycji, dotyczącej budowy bloku o wartości ok. 3 mld złotych netto, zawarta została także wieloletnia umowa serwisowa o wartości ponad 0,76 mld zł netto. Nowa jednostka gazowa w Rybniku zastąpi cztery wyłączane z eksploatacji bloki węglowe o łącznej mocy 900 MW w istniejącej Elektrowni Rybnik. Oddanie bloku do eksploatacji planowane jest na grudzień 2026 roku.

  pge-podpisala-umowe-na-budowe-bloku-gazowo-parowego-w-rybniku.jpg
 • W Elektrowni Rybnik rozpoczęła się budowa kotłowni rozruchowej, która zwiększy jej elastyczność

  31.01.2023

  9 stycznia br. rozpoczęła się budowa kotłowni rozruchowej w Elektrowni Rybnik należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Inwestycja zwiększy elastyczność bloków energetycznych poprzez umożliwienie ich szybkiego uruchomienia, gdy bloki pozostają w postoju. Kotłownia rozruchowa pozwoli Elektrowni Rybnik jeszcze szybciej reagować na dyspozycje PSE, operatora systemu przesyłowego, dotyczące zwiększania mocy na wyłączonych w danym momencie jednostkach wytwórczych.

  el_rybnikel_rybnik.jpg
 • Finał Konkursu „Pojedynek na Słowa". Wystąpi Maciej Miecznikowski

  12.12.2022

  14 grudnia w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się wielki finał 18. edycji Pojedynku na Słowa. Uczniowie dwóch rybnickich szkół zmierzą się w bitwie na słowa mówione i śpiewane. Edukacyjno-artystyczne wydarzenie upowszechnia kulturę języka polskiego oraz literaturę piękną. Gościem specjalnym będzie Maciej Miecznikowski.

  i-lo-powstancow-slaskich-rybnik_fot-jarek-lasota.jpg
elrybnik_site